Aboubakar transferinde son dakika - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Siyah-Beyazlılar, bonservisi Porto’da olan Kamerunlu golcünün, satışından gelecek paranın yüzde 70’inde hakkı bulunan Lorient’e toplamda 5,5 milyon Euro’luk bir teklif sundu.


siyahlabeyaz | Bu öneriyi kabul eden Fransızlar, bir sonraki satıştan da yüzde 30 pay istedi Vincent Aboubakar’ın bonservisini almakta kararlı olan Beşiktaş’ta Porto Kulübü ile yapılan görüşmelerin ardından önceki gün Lorient yetkilileri ile Fransa’da gerçekleştirilen zirvenin detayları ortaya çıktı.

Lorient’in Porto ile yaptığı anlaşma gereği Kamerunlu oyuncudan gelecek paranın yüzde 70’inde hakkı sahibi olduğu için transfer çıkmaza girmişti. Bu durumu çözmek için Fransızlar ile masaya oturan başkan Fikret Orman ve yöneticiler Umut Güner ile Şafak Mahmut Yazıcıoğlu tekliflerini ilettiler. Aboubakar’ın serbest kalması için gereken 10 milyon Euro’yu ödeyemeyeceklerini belirten Siyah-Beyazlı kurmaylar, toplamda 5,5 milyon Euro’yuk bir öneride bulundular.

ORMAN YÜZDE 30’LUK PAYA KARŞI
Lorient yetkilileri bu teklife ‘Hayır’ demedi ancak Aboubakar’ın bir sonraki transferinden yüzde 30 pay istedi. Bu talep ise başkan Fikret Orman’ı memnun etmedi. Taraflar düşünmek için birbirlerinden süre istedi. Lorient yöneticilerinin Aboubakar’ın hem satış hakkına hem de yüzde 30’una sahip olan Porto ile bir görüşme yapıp 5,5 milyon Euro’luk teklifi kabul etmeleri için ikna etmeye çalışacakları kaydedildi. Siyah-Beyazlılar’ın ise istenen yüzde 30’luk pay dışında yapılan görüşmeye olumlu baktıkları, payın yüzde 20’ye düşmesi halinde bu şartı kabul edecekleri öğrenildi.

Kaynak : Habetürk

BEŞİKTAŞ MARŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ
SON DAKİKA BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ