FLAŞ | TFF Vodafone Park için UEFA'ya başvuruyu yaptı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

FLAŞ | TFF Vodafone Park için UEFA'ya başvuruyu yaptı!

Share This

Türkiye Futbol Federasyonu, Vodafone Park ile ilgili 2019 UEFA Süper Kupa finali ve 2019 UEFA Avrupa Ligi finaline ev sehipliği için son başvurusunu yaptı. UEFA, evsahibi ile ilgili açıklamayı Eylül ayında yapacak.

siyahlabeyaz | Vodafone Arena'nın 2019 UEFA Avrupa Ligi finaline ev sahipliği yapmak için yarışacağı aday statlar şöyle:

Olimpiyat Stadı (Azerbaycan-Bakü), Dinamo Arena (Gürcistan-Tiflis), Frankfurt Stadı, Arena Stuttgart (Almanya-Frankfurt ve Stuttgart), Hampden Park (İskoçya-Glasgow), Roman Sanchez Pizjuan Stadı (İspanya-Sevilla)

Vodafone Arena UEFA Süper Kupa'ya da aday
Vodafone Arena dışında 2019 UEFA Süper Kupa müsabakasına ev sahipliği yapmak için 9 stat daha aday gösterildi.

2019 UEFA Süper Kupa maçını düzenlemeye aday statlar şöyle:
Qemal Stafa Stadı (Arnavutluk-Tiran), Toulouse Stadı (Fransa-Toulouse), Florian Albert Stadı (Macaristan-Budapeşte), Sammy Ofer Stadı (İsrail-Haifa), Astana Arena (Kazakistan-Astana), Windsor Park (Kuzey İrlanda-Belfast), Arena Gdansk (Polonya-Gdansk), Narodowy Stadı (Polonya-Varşova), Hampden Park (İskoçya-Glasgow)

Şampiyonlar Ligi finali için 2 aday
UEFA, 2019 Şampiyonlar Ligi finalini düzenlemek için 2 aday stat açıkladı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yer alan Olimpiyat Stadı ile İspanyol ekibi Atletico Madrid'in yapımı devam eden Metropolitano Stadı, Kupa 1'in 2019 yılında oynanacak final karşılaşması için aday gösterildi.

Öte yandan, 2019 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi final maçını düzenlemek için aday gösterilen statlar ise şöyle:
Eden Arena (Çek Cumhuriyeti-Prag), Florian Albert Stadı (Macaristan-Budapeşte), Astana Arena (Kazakistan-Astana), Darius&Girenas Stadı (Litvanya-Kaunas), Hampden Park (İskoçya-Glasgow), Coliseum Alfonso Perez (İspanya-Madrid)

Kaynak : Sporx


BEŞİKTAŞ MARŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ
SON DAKİKA BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ