Çeyreğe çık, Talisca'yı al! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş, gruptan çıktığı takdirde net 6 milyon euro ekstra gelir elde edecek. Hali hazırda 17.2 milyon euroyu cebine koyan Beşiktaş gruptan 9 puanla çıkması halinde bile 23.2 milyon euro almış olacak. Anderson Talisca'nın bonservisini elinde bulunduran Benfica da Brezilyalı yıldız için 20 milyon euroluk bir bedel belirlemiş durumda. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın ise bu bedele çıkmayacağı ve Benficalı yöneticilerle pazarlık halinde olduğu biliniyor.


siyahlabeyaz | Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde elde ettiği başarılarla gelirlerini katlayan Beşiktaş, sezon sonunda kiralık sözleşmesi bitecek olan Talisca'yı bonservisiyle almak için planlarını yaptı.


Şu ana kadar Devler Ligi'nden 12 milyon 700 bin euro katılım ücreti kazanan Kara Kartal, grupta aldığı 3 galibiyetin karşılığında da karşılığında da 4.5 milyon euroyu kasasına koydu. Grup aşamasınm bitmesine henüz 3 maç olmasına rağmen 17 milyon 200 bin euro gelir elde eden Siyah-Beyazlılar, kalan maçlarında da alacağı her bir galibiyet (1.5 milyon euro) veya her bir beraberlik (500 bin euro) başına da kasasını doldurmayı sürdürecek.

Gruptan çıkmak 6 milyon euro
Grupta üç rakibini devirerek 9 puan toplayan ve bir üst tura çıkmak için büyük avantaj sağlayan Beşiktaş, gruptan çıktığı takdirde net 6 milyon euro daha gelir elde edecek. Hali hazırda 17.2 milyon euroyu cebine koyan Beşiktaş gruptan 9 puanla çıkması halinde bile 23.2 milyon euro almış olacak. Anderson Talisca'nın bonservisini elinde bulunduran Benfica da Brezilyalı yıldız için 20 milyon euroluk bir bedel belirlemiş durumda. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın ise bu bedele çıkmayacağı ve Benficalı yöneticilerle pazarlık halinde olduğu biliniyor. 

Türkiye'nin en çok kazananı
Siyah-Beyazlılar, üst turu aşıp çeyrek finale kalırsa 6.5 milyon euroluk bir gelir daha elde edecek. Ayrıca Devler Ligi'nde bulunan havuz gelirlerinden de 20 milyon euroluk bir pay bekleniyor. Böylelikle Beşiktaş, UEFA'nın son dönemlerde para  ödülünü artırması nedeniyle, bugüne dek Avrupa kupalarından en çok gelir elde eden Türk takımı olacak. Tribün gelirleri de yanına kâr kalacak. Tüm bu gelirler düşünüldüğünde Beşiktaş, Talisca'nın bonservisini rahatlıkla alabilecek bir güce sahip olacak.

Kaynak : Akşam