Ersan Gülüm'ün kaburgası kırıldı, akciğeri delindi - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Ersan Gülüm'ün kaburgası kırıldı, akciğeri delindi

Share This

Bir dönem Beşiktaş ve Çin'de forma giyen Ersan Adem Gülüm yeni takımı Adelaide United'la çıktığı maçta çok kötü bir biçimde sakatlandı.


siyahlabeyaz | Avustralya Ligi'nde Melbourne City'yle Adelaide United karşılaştı.


Bir pozisyonda kafa topuna çıkan Ersan Adem Gülüm, Carl Valeri'yle çarpıştı ve bir anda yerde kaldı. Önce kimse ne olduğunu anlayamadı. Yerde kıvranan ve göğsünü tutan Ersan Adem Gülüm aceleyle oyundan çıkarıldı. Yapılan tetkiklerin sonucundan başarılı defans oyuncusunun kaburgalarının kırıldığı öğrenildi.Doktorların açıklamasına göre kırılan kaburgalar Ersan'ın akciğerini deldi.

Kulübün Genel Menajeri tarafından yapılan açıklamada Ersan'ın 2 gün boyunca acil serviste kaldığı ve kontrol altında tutulduğu belirtildi.

Avustralya doğumlu Türk oyuncunun tetkiklerinde durumunun ciddi olduğu belirtildi. Oyuncun haftalarca sahadan uzak kalacağı açıklandı.


Bu arada 78. dakikada gerçekleşen olayla ilgili olarak hakem Shaun Evans'a tepki gösterildi.

Ersan Adem Gülüm'ün Wakefield Hastanesi'nde olduğu ve tedavisinin devam ettiği açıklandı. Oyuncun bir süre solunum sorunu çektiği ancak şimdi durumunun daha iyi olduğu belirtildi.

Kaynak : CnnTürk