İstanbulsporlu Mehmet Zeki Çelik, Beşiktaş'a transfer olacak mı? Açıklama geldi - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

İstanbulsporlu Mehmet Zeki Çelik, Beşiktaş'a transfer olacak mı? Açıklama geldi

Share This

İstanbulspor’un genç oyuncusu Mehmet Zeki Çelik’in Beşiktaş’la anlaştığı iddia edildi. Konuyla ilgili olarak Ajansspor editörü Salim Manav’a konuşan İstanbulspor Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saral, transfere açıklık getirdi.


siyahlabeyaz | İşte Ömer Saral’ın röportajından önemli satır başları:


Mehmet Zeki Çelik’in Beşiktaş’la anlaştığına dair iddialar var. Anlaşma gerçekleşti mi? Şu anda bu transferdeki son durum nedir?
-Öncelikle Mehmet Zeki Çelik İstanbulspor Kulübü için, tüm futbolcularımız gibi çok kıymetli ve değerlidir. İstanbulspor yetiştirdiği veya görev verdiği her sporcusunu en üst seviyelerde görmek isteyen bir kulüp anlayışına sahiptir. Beşiktaş da ülkemizi her klasmanda gururla temsil etmiş en üst seviye takımlarımızdan biri. Mehmet Zeki'yi birçok Süper Lig takımı gibi Beşiktaş'ta ciddi anlamda transfer etmek istiyor ancak henüz bir anlaşma sağlanmış değil. Şu ana kadar belli başlı konuşmalar ve haberleşmeler dışında resmi bir görüşme yapılmadı.

Zannediyorum, birkaç gün içinde Kulüp Başkanımız Sayın Ecmel Sarıalioğlu ve Sayın Fikret Orman bir araya gelecek ve Mehmet Zeki transferi konusunda görüşme yapacaklar. Eğer kulüplerin ve oyuncunun menfaatleri doğrultusunda bir anlaşma sağlanırsa, Mehmet Zeki'nin Beşiktaş'a transferi gerçekleşebilir. İstanbulspor Kulübü olarak, Mehmet Zeki'nin olası bir transferi durumunda takımımızdan ayrılacak olmasından ötürü üzülecek olsak da, onun gelişimine ve kariyerine katkıda bulunduğumuz için Beşiktaş veya başka büyük kulüplere transfer olduğunu görmekten gurur ve mutluluk duyarız.

Mehmet Zeki’ye yurt dışından talip olan takımlar ve izleyen takımlar hakkında bilgi verir misiniz?
Fransa Ligue 1'den Lille, bu sezon oynadığımız Karabükspor ve Adanaspor karşılaşmalarında Mehmet Zeki'yi izletmek üzere scout ekiplerini görevlendirdi. Aynı zamanda İspanya La Liga temsilcileri Sevilla ve Eibar kulüplerinin de Mehmet Zeki'yi takip edip izlettirdiklerini biliyoruz.


Zeki’nin Beşiktaş’a transferinde kiralık olarak İstanbulspor’da sezon sonuna kadar devam edeceği konuşuluyor. Sizin sözleşme şartınız da bu madde var mı?
İstanbulspor her zaman olduğu gibi bu sezon da hedefleri olan bir kulüp ve zorluk derecesi yüksek 16 Lig maçı oynayacağız. Biz Mehmet Zeki'nin sezon sonuna kadar bizde oynayıp hem kendisine hem de İstanbulspor'a katkıda bulunmasını istiyoruz. Mehmet Zeki de öyle istiyor. Aslında bu durum yalnızca Beşiktaş Kulübü için geçerli değil. Az önce de söylediğim gibi birçok kulüp Mehmet Zeki'yi transfer etmek istiyor. Ve biz, herhangi bir kulüp ile olası bir transfer görüşmesinde bu isteğimizi açıkça dile getireceğiz.

Kaynak : Ajansspor