Beşiktaş'tan dev operasyon! 8 futbolcu... - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Beşiktaş'tan dev operasyon! 8 futbolcu...

Share This

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Sporun geleceği aydınlık mı?" panelinde "Mali tablolar ortada. Bütçeyi aşağıya çekerek ve gelirleri artırarak bu durumun içinden çıkabiliriz" demişti. Siyah beyazlı ekipte tasarruf paketi sezon sonunda devreye sokulacak. Mukavelesi bitecek futbolcularla sözleşme uzatılmayacak. 


siyahlabeyaz | Genç Mertcan'ın takımda tutulması bekleniyor. Ljajic ise kiralandığı Torino'nun yolunu tutacak. Ayrılacak isimler arasında maaş bütçesinde büyük bir azalma olacak. Pepe 4 milyon 750 bin euro garanti ücret alıyor.


MUKAVELESİ BİTECEK OLAN OYUNCULARI ŞÖYLE:
Tolga Zengin: 1.1 milyon euro
Adriano: 1 milyon 850 bin euro
Atiba: 825 bin euro
Adem Ljajic: 2 milyon 250 bin euro
Babel: 2.1 milyon euro
Gökhan Töre: 1.8 milyon euro
Mustafa Pektemek: 1.7 milyon euro

20 MİLYON EUROYU BULUYOR
Bu futbolcuların ayrılmasından sonra önümüzdeki sezon ödenmeyecek maaş tutarı toplamda 16 milyon 325 bin euroyu bulacak. Ayrıca bu isimlerin maç başı ücretleri de bulunuyor. Onlar da göz önüne alındığında yaklaşım 20 milyon euroluk bir tasarruf sağlanıyor. Beşiktaş, önümüzdeki sezondan itibaren alt yapıdan çıkan isimlere daha çok şan vermeye başlayacak. Yabancı transferinde ise maliyeti yüksek isimlerden uzak durulacak. En fazla 2-3 yabancı kadroya katılacak.  (Akşam)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder