Süper Lig hakemlerinden MHK'ya VAR kayıtları çağrısı! - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Süper Lig hakemleri, VAR kayıtlarının açıklanmasını isteyen kulüpler için Merkez Hakem Kurulu'na çağrı yaptı.


siyahlabeyaz | Beşiktaş'ın VAR kayıtları konusundaki talebine Fenerbahçe ve Galatasaray'ın destek vermesi üzerine MHK ile görüşen hakemlerin, "Bizim hiçbir çekincemiz yok. IFAB ve VAR protokolüne göre kayıtlar kamuoyuna açıklanamıyor, ancak Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK uygun görürse kulüp yöneticileri maçların kayıtlarını Riva'ya gelerek dinleyebilirler" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.


Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan derbinin ardından hakem Cüneyt Çakır ve VAR odasındaki Mete Kalkavan’ın kararlarına isyan eden siyah-beyazlılar, Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak VAR kayıtlarının açıklanmasını isterken, Fenerbahçe ve Galatasaray da bu çağrıya tam destek verdi.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN VAR AÇIKLAMASI

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, zor durumda kalan Süper Lig hakemlerinin de VAR kayıtları konusunda Merkez Hakem Kurulu’na başvurdukları ortaya çıktı.

Hakemler, Merkez Hakem Kurulu ile gerçekleşen görüşmede TFF’nin de uygun görmesi halinde isteyen kulüp yöneticisinin Riva’ya gelerek VAR kayıtlarını dinlemesi önerisini gündeme getirdi.

"BİZ DE KURTULURUZ"

VAR kayıtları konusunda çok rahat olduklarını bildiren hakemlerin, "Her büyük maçtan sonra kulüpler, VAR kayıtlarının paylaşılmasını istiyor. IFAB ve VAR protokolüne göre kayıtlar açıklanamıyor ama Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK uygun görürse kulüp yöneticileri istedikleri maçın kayıtlarını Riva’ya gelerek dinleyebilir. Bizim kayıtlarla ilgili hiçbir çekincemiz yok. Fakat bizler kurallar gereği medyaya açıklama yapamıyoruz. Süper Lig’de bu uygulama hayata geçirilirse hem bizler zor durumda kalmaktan kurtuluruz hem de kulüpler pozisyonlarla ilgili tüm diyaloglara ulaşabilirler" ifadelerini kullandığı öğrenildi.(Milliyet)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder