İngiltere'de aranan forvet Ümraniye'de olabilir mi? - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

İngiltere'de aranan forvet Ümraniye'de olabilir mi?

Share This

Beşiktaş şu sıralarda yeni forvetini arıyor. Ama belki de aradığı forvet zaten elindedir: Anderson Talisca


siyahlabeyaz | Beşiktaş ilk devrenin son maçında Ricardo Quaresma’nın sağ çizgide yaptığı top kaybının ardından yediği golle 1-0 mağlup başlamıştı.


İkinci devrenin ilk maçında da Quaresma’nın aynı yerden yaptığı top kaybı yüzünden yediği golle yine 1-0 mağlup başladı. Bakalım bu durum daha kaç maç devam edecek?

Dolayısıyla Beşiktaş’ın ligin ilk yarısındaki kâbusu bu maçta da devam etti: Kapanan savunmayı açma sorunu... Yine ana plan Quaresma’yı çizgide boş durumdayken topla buluşturmak ve içerde kalabalıklaşıp kenar ortalarıyla pozisyon bulmak olsa da, takım ligin ilk devresine nazaran rakibi merkezden delmeyi de daha çok denedi.

Özellikle 15 ve 30’uncu dakikalar arasında Beşiktaş topun ve sahanın tek hakimiydi. Bu anlarda özellikle top Oğuzhan Özyakup’un ayağına geldiğinde gözlerimiz parıldadı. Ama tek başına yeterli olamadı elbette. Beşiktaş’ın o özlediğimiz dar alanda oynayan, kısa ve tek paslı düzenine dönmesi için Oğuzhan’ın Jose Sosa gibi bir eküriye ihtiyacı var.


O yüzden belki de Beşiktaş yönetiminin İngiltere’de forvet yerine bir oyun kurucu araması daha doğru olabilir. Örneğin hazır Everton'la da ilişkiler sıcakken, Sam Allardyce’ın kadroya dahi almadığı Davy Klaassen, Oğuzhan ile harika bir ikili olabilir.

Diğer yandan İngiltere’de aranan forvet de Ümraniye’de olabilir. Jürgen Klopp, Liverpool’un başına geçtiğinde kadroda iki merkez forvet vardı: Daniel Sturridge ve Christian Benteke. Klopp ikisini de düşünmedi ve o güne kadar bir ofansif orta saha oyuncusu olarak bildiğimiz Roberto Firmino’yu sahte 9 rolünde kullandı. Ve o Firmino, Klopp geldiğinden beri Liverpool’un gole en çok katkı yapan oyuncusu oldu.


Beşiktaş’ın böyle bir antrenör dokunuşuna ihtiyacı olabilir. Tıpkı Firmino gibi vatandaşı Anderson Talisca da bir öne kaydırılabilir. Talisca, oyun kurucu olamayacağına dair bize bir buçuk yıldır yeterince done verdi. Ama bir forvet oyuncusunda aranacak birçok özelliğe sahip: Topsuz koşu, pozisyon alma ve eşine az rastlanır türden bir gol vuruşu yeteneği...

O yüzden belki de Şenol Güneş’in tıpkı Burak Yılmaz gibi onun da pozisyonunu değiştirmesi gerekiyordur. Kariyerinde beş gol kralı olan Güneş, biraz üzerine eğilirse Talisca’dan da bir gol kralı yaratabilir.


Beşiktaş’ın Ocak ayının sonuna kadar net olarak hücumunu çeşitlendirecek bir hamleye ihtiyacı var. Bu hamle adı geçen isimlerden Javier ‘Chicharito’ Hernandez gibi bir mobil forvet de olabilir ya da bir oyun kurucu da olabilir. Ama mevcut kadroda eksikliği hissedilen profilde bir oyuncu olmalı. Şayet Alvaro Negredo gibi ikinci bir hedef santrfor daha alınırsa, ortalara dayalı hücum planı daha güçlenir, ama Beşiktaş’ın hücum çeşitliliği daha da fakirleşir.


Kaynak : Goal