Engin Baltacı'dan seçim açıklaması: "Tek liste yapılması görüşüne..." - Son Dakika Beşiktaş Haberleri, Transfer, Puan Durumu ve Fikstür | siyahlabeyaz.net

Engin Baltacı'dan seçim açıklaması: "Tek liste yapılması görüşüne..."

Share This

Beşiktaş’ın Eski Yöneticilerinden Engin Baltacı, siyah-beyazlıların gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 


siyahlabeyaz | Baltacı dikkat çeken sözler sarf etti. Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Engin Baltacı’nın açıklamaları şu şekilde:


Engin Baltacı: "4 başkan adayının çıkması umut verici"

Beşiktaş’ın seçim sürecinde 4 başkan adayının çıkması çok güzel bir şey. Beşiktaş’ın canlılığını ve camianın ne kadar demokratik bir ortam olduğunu ortaya koyması açısından umut verici, gururlandırıcı bir durum diyebilirim. Tüm başkan adaylarına hem teşekkür ediyorum hem de başarılar diliyorum.

Engin Baltacı: "Çebi'yi kendi yerime bile öneririm demiştim"

Sayın Ahmet Nur Çebi’yi tanıyorum. Bir kongrede iki rakip listede yer almıştık. Kongre koridorlarında Çebi’nin koluna girerek dolaştık. Kendi yönetimimizdeki arkadaşlara, ‘Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş’a hizmet edeceğini bilseydim kendi yerimi önerirdim’ demiştim. Kriz yönetiminde yetenekli, finansman bilgisi yüksek, yeteneğini de Beşiktaş’a geldiklerinde başarısını kanıtlamış olan iyi bir Beşiktaşlı. Güvenilir bir isimdir Ahmet Nur Çebi.

"Serdal Adalı, özelliklerini devam ettiriyor"

Sayın Serdal Adalı ile beraber yönetimde çalıştık. Dürüst ve güvenilir bir arkadaşımız. 2012 yılından sonra yönetimden ayrıldıktan sonra işlerimiz gereği çok temasımız olmadı. Ancak; tanıdığım özelliklerini devam ettiren biri.İsmail Ünal ve Hürser Tekinoktay yorumu

İsmail Ünal Bey de iyi bir Beşiktaşlıyım. Eminim ki o da Beşiktaş’ın sorunlarıyla uğraşmayak isteyecektir. Sayın Hürser Tekinoktay’ın da Beşiktaş’a katkı vermek için uğraştığını görüyorum. 4 adayın olması güzel ve zenginlik oluşturuyor.

Tek liste yapılsa daha iyi olur muydu? Ne düşünüyor?

Beşiktaş’a tek liste yapılması görüşüne pek katılmıyorum. Yarışın olduğu yerde zenginlikler vardır. Ben yarışın olmasını doğru ve iyi buluyorum.


Nasıl bir başkan adayını destekleyecek?

Kamuoyunda bir krizden bahsediliyor. Bir hukuk insanı olarak çok dikkatli konuşmaya gayret ediyorum. Borç derneğe aitse daha rahat konuşulabilir. Ama Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş’de ise dikkatli konuşmak gerekir. Sorun dernekte ve mali kriz varsa bu mali krizi kim yönetebilir? Kim yeterli bilgi ve deneyime sahip. Buna bakmak gerekiyor. Sorunu ortaya koyup bu sorunu çözmeye en yatkın kim olabilir diye baktığınızda oy verilecek aday bellidir.

"Önümüzdeki durumu kimin çözeceğine bakmak gerek"

Geçmişe takılmak yerine önümüzdeki bu durumu kim çözebilir ona bakmak gerek. Kim daha iyi transfer yapabilir değil, Beşiktaş’ı aydınlık günlere çıkarabilir? Buna bakmak gerekiyor. Adayların tümünün söyledikleri aynı şey.

Engin Baltacı'dan Genel Kurul üyelerine seçim çağrısı

Beşiktaş’ın geleceğiyle ilgili umudum kadınlar ve çocuklarımızdadır. Beşiktaş Genel Kurul Üyeleri, eşleri… Lütfen 20 Ekim’de tatil programı yaparken Beşiktaş Genel Kurulu’na katılmayı ihmal etmesinler. Bu özel bir ricamdır.(Ajansspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder